BIOGRAFIE

29. října 2013 v 8:21 | Ela Vampire :-) |  R.
Někdy v roce 2007 se Marcel Neumann a Tobias Schlutka rozhodli, že společně vytvoří hudební duo. Právě tenhle náhodný slet událostí to dal všechno dohromady, dělali projekt trošku jinak než ostatní kapely, navíc oba měli čas a náboj pro to, aby vytvářeli hudbu. Od té doby sbírali nové nápady a dali vzniknout mnoha absurdním textům, na kterých nakonec byla založena kapela WE BUTTER THE BREAD WITH BUTTER (Máme máslo na chleba s máslem).

V roce 2008 vydali, během dvou týdnů, jejich první album s názvem "Das Monster aus dem Schrank" (Strašidlo ze skříně), které si vyprodukovali na vlastní náklady. Marcel Neumann patřil, už v té době, do žebříčku Martina Kesického "Top-40-Cover Bands", také se stal vítězem StarSearch v roce 2003. Na pódiu předskakoval takovým interpretům jako jsou například: Rednex, TRex, Nightwish, Roland Kaiser a Tarja Turunen, což mu dalo hromadu muzikantských zkušeností, posunul se o něco dál a také si ve staré práci osvojil studiové znalosti. Mezitím se zpěvák Tobias Schlutka staral o grafický design a internetovou propagaci jejich kapely. V textech se inspirovali, dávno známými, dětskými motivy, nakonec se oba shodli na tom, že texty i hudba mezi sebou začali vytvářet něco, co spolu vzájemně harmonizovalo. Kromě jejich motivace a nadčasových textů, to měli trošku volnější, protože texty se netýkali, žádné konkrétní situace, dnešní doby.

V listopadu 2008 se stávají senzací na Myspace, pustilo se je víc jak 9 000 000 lidí, mimo jiné bodují i na dalích sociálních sítích. Dostávají smlouvu od Plattenlabel Redfeld Records, což je vrhne na německy, japonský a dokonce i americký trh.
V roce 2009 má duo spoustu živých prezentací, míří na vrchol. Jede jako před kapela na turné s Callejon (DE) a s A Day To Remember (USA). Kromě toho sbírají nápady a intenzivně pracují na nových písničkách.
Postupem času si oba uvědomují, že by chtěli na pódiu ještě někoho a chtějí se rozrůst, proto dávají výpověď, elektronicky vytvořenému bubeníkovi. Počalo hledání po talentovaných a zkušených hudebnících, které nakonec končí u Iaina Duncana, který se zhostil role druhé kytary, Maximiliana Paulyho, který je dodnes baskytaristou a cinkání o činely si vzal na starost Can Özgünsür, který tak vdechl živo, předtím imaginárně vytvořenému bubeníkovi. Poprvé, jako opravdová kapela, stály na pódiu v březnu 2010 na Berlínském festivale SO36.
Během hledání nových muzikantů však nezapomněli ani na skládání nové hudby, ani na psaní nových textů, jen trošku popohnali přípravy a tak v květnu 2010 mohlo vyjít druhé album s názvem "Der Tag an dem die Welt unterging" (Den, kdy se svět začal potápět), které taky vyšlo pod vydavatelstvím Redfeld Records. Při tvorbě druhého alba se zaměřili spíše na hudební stránku, i když znovu přicházejí s nadčasovými texty, barva zvuku instrumentálně podtrhuje slova a jednotlivé příběhy. Narozdíl od ostatních kapel, pohybujících se v oblasti metalu, píšící písničky s negativními pocity a inspirují se, například smrtí a zármutkem z válek, dávají "Másla" do popředí pocity jako jsou přátelství, štěstí, legrace a především bezstarostnost. Tvrdá hudba by neměla zanikat v textech, kde jsou agresivní a naráží na politiku, v popředí by mělo být to, že opravdu stále chtějí dělat hudbu hudbou. Důkazem toho bylo, že dvě nové písničky, které nahráli na myspace si, během dvou dnů, přehráli 2 000 000lidí. V létě 2010 objíždí, s oběma alby, největší německé festivaly, mimo jiné i With Full Force Festival, Vainstream Rockfest a Summerbreeze. Kromě toho prudce stoupla jejich pověst, možná právě proto kapela pokouší štěstí a chce si zahrát za německými hranicemi. Poprvé se představili před fanoušky v Belgii, Nizozemsku a Rakousku. Začínají se ozývat fanoušci z USA a dalších vzdálenějších zemí, u kapely roste touha odjet turné jinde než v Evropě. V červnu 2010 se zpěvák a zakládající člen Tobias Schlutka rozhodne kapelu opustit, protože se chce věnovat něčemu jinému než hudbě. Když se podíváte zpátky na historie téhle, už tak dost chaotické kapely, bylo to pro ně něco jako nůž do zad, ale kapelu to neodradilo a dál pokračovali ve svém úspěchu. Rychle najdou náhradu v podobě Paula Bartzche a v show které odehrají v létě a na podzim navazují na svůj úspěch jak nejlépe umí. Všechny svá živá vystoupení odehrála s velkým nadšením a pokaždé se pečlivě domluvili jak skladby pojmou na pódiu. Koncem roku jela kapela na vánoční turné s kapelami Callejon a Neaera a co víc, chystají se na klubové show do dalších a dalších zemí.
V roce 2012 jim vyšlo EP s názvem "Projekt Herz" (Projekt srdce), které bylo jakýmsi předchůdcem alba "Goldkinder" (Zlaté děti), které vyšlo v srpnu letošního roku.

Hudba WBTBWB je často popisovaná jako Hot Deathpop, tenhle popis si vysloužili díky jejich zálibě v metalu, tvrdým rifům a nevázaným breakdownům na druhé straně stojí jejich obliba v lehce zapamatovatelných, tanečních a dynamických zvuků. Kromě toho, že se jejich styl řadí spíš do tvrdé hudby nemusí to automaticky znamenat, že je dramatická a děsivá i u tohohle stylu je místo na optimistické myšlenky.

Těm, co ze začátku připadala hudba jen jako zábava, mají našlápnuto k tomu, aby se stali nejznámější mužskou kapelou světa.

Pro wbtbwb.blog.cz upravila a přeložila z německého originálu Ela Vampire
!!!KOPÍROVAT SE ZDROJEM!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama